Kalendář 2023

NIKDY NEVÍŠ!

Moje heslo, které mě, které naučil život! Nikdy nevíš, co bude za minutu, za hodinu nebo zítra či pozítří. Proto se má život žít a užívat!

Letošním výtěžkem z kalendáře chceme podpořit človíčka, který byl u zrodu Cesty za snem, přes deset let stál v pozadí a pomáhal se všemi akcemi spojené s charitativním projektem. Bohužel na konci dubna 2021 měl těžkou nehodu na motorce, kterou nezavinil. Vážný střet s opilým řidičem, týden v umělém spánku, amputace levé nohy ve stehnu a těžké poškození levé ruky, jsou následky, které si ponese Standa po zbytek života. Přes deset let pomáhal handicapovaným a nyní se vlivem osudu stal jedním z nich.

Od raného mládí se Standa věnuje motorismu, ježdění na motocyklech a následně i jejím opravám. To dalo směr do dalšího života, studiu, a i zaměstnání spojeného s motory a vůní benzínu. Jako mechanik začal jezdit na závody ME autokrosu, rallyecrossu, ME silničních motocyklů a ME historických vozidel do vrchu. Je členem Sboru dobrovolných hasičů a působil i jako řidič - strojník IZS ČR.

Nehoda a následky s ní spojené ho velice omezili a v některých případech i zamezili v pracovním zaměření a zájmových aktivit. V pracovním, osobním, rodinném, a i intimním životě zdravotní stav přináší neřešitelné situace a potíže a spousty plánů a aktivit už nezrealizuje.

V současné době se nemůže vrátit do svého domu, který není zdravotnímu stavu přizpůsoben. Nemůže vykonávat svou práci a věnovat se svým koníčkům.

Jeho léčba bude ještě zdlouhavá a náročná, ať fyzicky, psychicky, tak i finančně.

Aby se Standa mohl co nejdříve vrátit do svého domu a domova, naše finanční podpora poputuje na částečné stavební úpravy.

Více info a sledování příběhu na FB JEDNOUSTOPOU PRO nebo na www.jednoustopro.cz